Пов‘язані Заходи

23-29 вересня 2016 року у Києві відбудеться декілька подій, присвячених вшануванню пам'яті трагедії Бабиного Яру. Серед них будуть такі: виставка модерністського і сучасного мистецтва, присвячена темам Голокосту і геноциду; серія кінопоказів фільмів, що стосуються Бабиного Яру, Голокосту і нацистської окупації України; а також виставка документальної фотографії подій Голокосту і періоду 2-ї світової війни в Україні.

  Christian Boltanski. Le Chemin de Babi Yar / The Path of Babi Yar, 2016 Courtesy of the artist

Christian Boltanski. Le Chemin de Babi Yar / The Path of Babi Yar, 2016 Courtesy of the artist

Pinchuk Art Centre

Втрата. Спомин про Бабин Яр
21 травня 2016 - 8 січня 2017

PinchukArtCentre представляє міжнародну групову виставку "Втрата. Спомин про Бабин Яр"за участі Крістіана Болтанскі, Берлінде де Брьойкере та Дженні Хольцер.

Виставка збігається у часі з вшануванням жертв Бабиного Яру (Київ, Україна). Під час трагедії, що сталася 75 років тому, протягом двох днів німці розстріляли понад 34 тисячі євреїв. Це був один з перших актів масових вбивств під час Другої світової війни.

Виставка розглядає трагедію в Бабиному Яру через нову монументальну роботу Крістіана Болтанскі, в якій мовчазно поєднано трагічні події різних часів в усьому світі.

Тема забуття у колективній пам'яті, яка займає центральне місце в роботі Болтанскі, пронизує усі твори, представлені на виставці. В той же час Берлінде де Брьойкере і Дженні Хольцер підіймають питання про ризик втрати почуття людяності перед обличчям насильницької смерті. У старих роботах Дженні Хольцер, таких як Lustmord Table(«Стіл смертельної втіхи», 1994), центральною темою стає сам акт насильницького вбивства. А три нові монументальні скульптури Берлінде де Брьойкере торкаються теми колективної смерті.